Jujitsu
 

Antrenori si instructori

Susţinem performanţa echipei !!!

      ANTRENORI & INSTRUCTORI

        Echipa implicată în derularea proiectelor Clubului este formată din oameni cu nivel ridicat în domeniul artelor marţiale (între 15 ani şi 24 ani de practică continuă), cu o experienţă de viaţă vastă, cu pregătire în domeniul managementului şi al pedagogiei, oameni care au testat în mod real şi au validat valoarea conceptelor de profesionalism, abnegaţie, spirit de echipă, camaraderie, ţară, perseverenţă, disciplină, rezistenţă şi îndeplinirea obiectivelor asumate.

 Antrenor Sorin B.

Grade deţinute în arte marţiale:

Centura neagră 1 DAN – Taekwondo

Centura neagră 2 DAN – Ju Jitsu

Centura neagră 1 DAN – Shito-Ryu

Calificări:

  •     Carnet de antrenor în Arte Marţiale, specializarea Taekwondo WTF – obţinut în 2008 la Şcoala Naţională de Antrenori;
  •     Carnet de antrenor în Arte Marţiale, specializarea Ju Jitsu – obţinut în 2010 la Şcoala Naţională de Antrenori;

Selecţie din rezultatele obţinute la competiţii naţionale şi internaţionale:

  •  Locul 2 - categoria -95 kg, Campionatul European de UNIFIGHT – martie 2004
  • Locul 1 - categoria -94 kg, Campionatul Naţional de Ju Jitsu – fighting, Bucureşti – aprilie 2004
  • Locul 7 – categoria - 94 kg Campionatul Mondial de Ju Jitsu – Madrid, noiembrie 2004
  • Locul 1 - categoria +84 kg, Campionatul Naţional Taekwondo, Zona1– Bucureşti, martie 2005
  • Locul 1 – categoria -94kg, Campionatul Naţional Ju Jitsu – fighting, Bucureşti, martie 2005
  • Locul 3 – categoria -95kg, Campionatul Naţional Kempo – Bucureşti, aprilie 2005
  • Locul 1 - categoria +84 kg, Campionatul Naţional Taekwondo - Bucureşti, mai 2005
  • Locul 2 – categoria +84kg, Zona I, calificări pentru Campionatul Naţional de Taekwondo – Bucureşti, februarie 2006
  • Locul 3 – categoria +84kg, Campionatul Naţional Taekwondo - Bucureşti, martie 2006
  • Locul 3 – categoria +80kg, Campionatul Naţional Taekwondo pentru Echipe - Costineşti, iulie 2006
  • Locul 1 - categoria +84 kg, Cupa României la Taekwondo - Bucureşti, 14-15 octombrie 2006
  • Locul 2 – categoria -94kg, Campionatul Balcanic Ju Jitsu – fighting, Bucureşti, 20-22 octombrie 2006
  • Locul 3 – categoria -94kg, Open-ul Sloveniei Ju Jitsu – fighting, Dobova/Slovenia, octombrie 2006
  • Locul 1 – categoria -94kg, Campionatul Naţional Ju Jitsu – fighting, Cluj Napoca, martie 2007
  • Locul 3 – categoria -94kg, EUROPEAN CHELLANGE CUP and International Ju Jitsu Tournament – SLOVENIA OPEN – fighting, Dobova/Slovenia, 20 octombrie 2007
  • Locul 1 - categoria +84 kg, Cupa României la Taekwondo - Bucureşti, 09-11 octombrie 2007
  • Locul 2 – categoria +94kg, Campionatul Naţional Ju Jitsu – fighting, Bucureşti, aprilie 2008
  • Locul 1 – categoria -94kg, Campionatul Naţional Ju Jitsu – fighting, Bucureşti, aprilie 2008
  • Locul 1 – categoria -94kg, Campionatul Balcanic Ju Jitsu – fighting, Novi Sad, Serbia, octombrie 2008
  • Locul 1 – categoria +94kg, Campionatul Naţional Ju Jitsu – fighting, Constanţa, aprilie 2009
  •  Locul 5 obţinut la Campionatul European de Ju Jitsu – Italia (Torino), iunie, 2007.
  • Participare cu lotul naţional de Ju Jitsu al României la Campionatul European – Polonia (Wroclaw), iunie 2005.
  • Participare cu lotul naţional de Ju Jitsu al României la Campionatul Mondial (locul 7) – Suedia (Malmo), noiembrie 2008.
  • Participare cu lotul naţional de Ju Jitsu al României la Campionatul European – Muntenegru (Podgoriţa), mai 2009.

 

 

Instructor Florin PAVELESCU

- centura neagră, 1 DAN Taekwondo WTF

- centura neagră, 1 DAN Shotokan

- Capoeira

 Concursuri naţionale si mondiale militare:

CAMPIONATUL MILITAR DE KARATE 2003 - LOCUL 2 KUMITE şi -LOCUL 2 KATA

CAMPIONATUL MILITAR NATIONAL DE TAEKWONDO 2004- LOCUL 1

CAMPIONATUL MILITAR NATIONAL DE TAEKWONDO 2005- LOCUL 1

CAMPIONATUL MILITAR NATIONAL DE TAEKWONDO 2006- LOCUL 1

CAMPIONATUL MILITAR NATIONAL DE TAEKWONDO 2007-LOCUL 1

CAMPIONATUL MILITAR NATIONAL DE TAEKWONDO 2008-LOCUL 1

CAMPIONATUL MILITAR NATIONAL DE TAEKWONDO 2009-LOCUL 2

CAMPIONATUL MILITAR NATIONAL DE TAEKWONDO 2011-LOCUL 2

CAMPIONATUL MILITAR MONDIAL DE TAEKWONDO GERMANIA 2004 - participare

CAMPIONATUL MILITAR MONDIAL DE TAEKWONDO KOREA DE SUD 2006 - participare

 Certificate de apreciere in domeniul militar:

OMUL ANULUI 2010 – LOCUL 1;

OMUL ANULUI 2011 – LOCUL 2.

 Concursuri nationale si mondiale civile:

CAMPIONATUL NATIONAL DE KARATE SHOTOKAN 1994-LOCUL 3

CAMPIONATUL NATIONAL DE KARATE SHOTOKAN 1997-LOCUL 2

CAMPIONATUL NATIONAL DE KARATE SHOTOKAN 1999-LOCUL 3

TURNEUL CAMPIONILOR DE KARATE SHOTOKAN 1999-LOCUL 2

CAMPIONATUL NATIONAL DE KARATE SHOTOKAN 2000-LOCUL 1

CAMPIONATUL NATIONAL DE KARATE GOJU RYU 2002–LOCUL 3

CAMPIONATUL MONDIAL DE KARATE ROMANIA 1999 -PARTICIPANT

STAGII DE PREGATIRE:

-STAGIUL DE KARATE SHITO RYU 2001;

- STAGIUL DE TAEKWONDO 2006;

-STAGIUL NATIONAL TEHNIC TAEKWONDO 2010;

-STAGIUL NATIONAL TEHNIC TAEKWONDO 2012.

 - sus -

 

Antrenor Alexandru PENA - coordonator JUDO

- centura neagră, JUDO

 1989 – 1991 judo, iniţiere

1991 – 1997 judo performanţă;

1995 – finalist în finala mică Campionatele Naţionale de seniori;

1996 – locul I - Concursul Naţional de seniori (faza pe zonă, Bucureşti);

1995 – locul II - Campionatul Naţional de seniori pe echipe (Bucur Bucureşti);

1996 - locul III Campionatului Naţional de seniori pe echipe (Bucur Bucureşti);

2002 – locul 7 la Campionatele Mondiale Militare de Judo, organizate de Consiliul Internaţional al Sportului Militar (CISM)

2003 – locul II la Grand Prix militar - Olanda

2001 – locul I finala Campionatului Militar Naţional de Judo

2002 – locul I finala Campionatului Militar Naţional de Judo

2003 – locul I finala Campionatului Militar Naţional de Judo

2004 – locul I finala Campionatului Militar Naţional de Judo

2005 – locul I finala Campionatului Militar Naţional de Judo

2006 – locul I finala Campionatului Militar Naţional de Judo

2007 – locul I finala Campionatului Militar Naţional de Judo

2008 – locul I finala Campionatului Militar Naţional de Judo

2008 – locul I finala Campionatului Militar Naţional de Judo

2009 – locul I finala Campionatului Militar Naţional de Judo

2010 – locul I finala Campionatului Militar Naţional de Judo

2011 – locul I finala Campionatului Militar Naţional de Judo

 

Antrenor / profesor sport Cristina Panait - GOJU RYU KARATE

 - centura neagră, 2 Dan Goju Ryu Karate

 - absolventă a Facultăţii de Educaţie Fizică şi Sport / Bucureşti - 2013

 - absolventă a Şcolii Naţionale de Formare şi Perfecţionare a Antrenorilor / Bucureşti - 2008

 - modulul psihopedagogic - Universitatea Politehnică / Bucureşti - 2009

  - ordinul şi Medalia Meritul Sportiv acordat de catre Presedintele Romaniei,  2012

  - antrenor al lotului de copii in Programul Pierre de Coubertin/FRK,   2013

  - Laureat al anului 2014 - Ministerul Apararii Nationale, Bucuresti,  decembrie 2014

 Performanţe sportive:

Locul I (echipe)- Campionatul European Shito Ryu ESHRKF, 20- 21 iunie 2015, Nove Zamky – Slovacia

Locul I (individual) - Campionatul National de Karate Goju Ryu, 04 aprilie 2015, Izvorani

Locul II(echipe)- Campionatul European Goju Ryu E.G.K.F., 06-07.09.2014, Heilbronn - Germania

Locul II(individual)- Campionatul European Karate Shito Ryu, 12 - 14.06.2014, Slovacia

Locul III(echipe) - Campionatul European Karate Shito Ryu, 12 - 14.06.2014, Slovacia

Locul I - Campionatul European S.K.I.E.F., 09 - 11.05.2014, Dresda – Germania

Locul III, Feminin senioare – proba kumite in Clasamentul National al anului 2013

Locul I (echipe)- Campionat Mondial Karate Shotokan , 23 - 25 martie 2012, Istamul, Turcia

Locul III (individual) - Campionat European Karate Goju-Ryu, 1-4 octombrie 2011,

Locul II (echipe)  - Campionat European Karate Goju-Ryu, 1-4 octombrie 2011

Locul II(echipe)- Campionat Mondial Karate Shotokan, 30 iulie - 1 august 2010, Istambul, Turcia

Locul I (individual) - Campionat National de Karate Goju- Ryu Traditional, 13 decembrie 2009, Bucuresti

Locul I (individual) - Campionat National de Karate Goju- Ryu, 24 mai 2009, Bucuresti

Locul I (individual) - Cupa Mondiala Karate, 31 mai- 1 iunie 2008 Rovigo, Italia

Locul I (echipe) - Cupa Mondiala Karate, 31 mai- 1 iunie 2008 Rovigo, Italia

Locul III (individual) - Campionat European Karate Goju-Kai, 2007, Germania

Locul III (individual)- Campionat Mondial Karate Goju-Ryu, 8 - 10 septembrie 2006, Marsciano, Iatalia

Locul III (echipe)- Campionat Mondial Karate Goju-Ryu, 8 - 10 septembrie 2006, Marsciano, Iatalia

Locul I (individual)- Cupa Mondiala Karate Shukokai, 2006, Chartres, Franta

 

 Instructor Alexandru C. - coordonator Nihon Ju Jitsu

- centura neagră, 2 Dan Ju Jitsu IMAF

 - instructor ju jitsu (ISBA)

Instructor Sorin S.

- centura neagră, 1 Dan Taekwondo WTF